ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Святкування 650-річчя костелу в Судовій Вишні

Життя парафії 2018

24 травня в костелі Матері Божої Помічниці вірних відбувся великий ювілей з нагоди святкування 650-річчя заснування нашої парафії. Важливою подією цього дня було впровадження у храм реліквій св. Йоана Павла ІІ. Перед звершенням Святої Меси парафіяни урочисто привітали реліквії цього великого святого, який перед ІІ Світовою війною, перебуваючи на наших землях, разом з групою студентів філософського факультету Яґеллонського університету допомагав будувати шкільне приміщення та мостити дорогу між Судовою Вишнею та Яворовом. Тепер Він повернувся до нашого храму в постаті реліквій і залишиться з нами назавжди. Парафіяни матимуть можливість випрошувати потрібні благодаті в Бога за посередництвом св. Йоана Павла ІІ.

 

Привітання реліквій св. Йоана Павла ІІ. Судова Вишня, 2018 рік
Святий Отче Йоане Павле ІІ, для нас мешканців цієї Судововишнянської землі випала особлива честь, адже в далекому 1939 році, Ти, як дев’ятнадцятирічний юнак, був тут, працював. Тоді ніхто не міг подумати, що Ти станеш святим Папою! Як знаємо, святими не народжуються, ними стають. За свідченням людей того часу, вже тоді в Тебе була велика любов до Господа, щонеділі ходив до костелу, де годинами перебував на молитві.
Святий Отче, Ти вдруге прибув на нашу землю у червні 2001 року. Прибув вже як єпископ Риму, як Папа. В Твоїй привітальній промові містилося стільки поваги, любові, вона духовно зрушила кожне серце віруючої людини. Тоді Ти сказав:
«Приходжу до вас, дорогі жителі України, як друг вашого благородного народу. Приходжу, як брат у вірі, щоб обняти стількох християн, які серед найважчих страждань зберегли вірність Христові.
Приходжу, спонуканий любов׳ю, щоб усім дітям цієї Землі, українцям кожної культурної та релігійної приналежності, висловити свою пошану та щиру приязнь.
Вітаю тебе, Україно, відважний та стійкий свідку приєднання до цінностей віри. Скільки ти вистраждала, щоб у важкі хвилини відстояти свободу віросповідання!»
Святий Йоане Павле, на завершення Твого паломництва, Ти в своїй промові не сказав: «Прощавайте», а «До побачення, Україно!»
…Ще раз звертаюсь до тебе, Українська земле, з побажанням добробуту та миру.
Ти залишаєш у моєму серці незабутні спогади! До побачення, народе-друже, пригортаю тебе обіймами доброзичливості та любові!
…До побачення!»
І ось сьогодні ми Тебе, Святий Отче, знову вітаємо, вже тут – у нашому храмі! Прибуваєш до нашої парафії в 650-річчя її заснування. І вже від сьогодні будеш з нами перебувати постійно в постаті реліквій.
Хочемо за Твоїм заступництвом випрошувати у Бога потрібні благодаті для наших родин, парафії, архідієцезії, мирного неба нашій Батьківщині!
Святий Йоане Павле ІІ – молись за нас!

На цей ювілей запросили священиків та сестер-монахинь з навколишніх парафій, а також усіх священиків, які служили в нашій парафії від початку її відновлення, з 1989 року. Вірні привітали оплесками ксьондза пралата Юзефа Ляговича, який під натхненням Святого Духа разом з парафіянами відбудував костел, і попереднього настоятеля о. Кацпера Копца, який протягом багатьох років приклав багато зусиль для розвитку храму, а також з вдячністю та великою радістю зустріли колишніх душпастирів о. Валентина Токара, о. Радослава Ходаніцького. На святі були присутні мер об’єднаної територіальної громади Олег Станкевич, консул Пьотр Висоцький з Генерального Консульства РП у Львові, прибуло багато гостей, щоб розділити радість святкування.
Святу Літургію очолив Архієпископ Мєчислав Мокшицький, Його Ексцеленція подарував нашій парафії реліквії св. Йоана Павла ІІ з нагоди ювілею та храмового свята. Відбулася Євхаристійна процесія, під час якої співом прославляли Бога та Пресвяту Богородицю. Настоятель парафії з великою пошаною ніс реліквії св. Йоана Павла ІІ. В кінці отець-настоятель Берард Задойко запросив усіх на святкову вечерю. Дякуємо Богу за ці безцінні дари, які Отець Небесний посилає на нашу благословенну землю.


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)