ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Мудреці – Звіздарі…

Життя парафії 2016

Євангелист Матей розповідає, що після народження Ісуса мудреці зі Сходу прийшли в Єрусалим. Перед тим вони шукали новонародженого царя юдеїв, про чиє народження їм сповістила зірка. Мудреці були, мабуть, вавилонськими астрологами, котрі досліджували зорі та тлумачили сни.
Вони належали до перської священицької касти і вирізнялися надприродним знанням. Юдеї, ВИГНАНІ до Вавилону, очевидно, щось розповіли тодішнім астрологам про месіянську надію. Старохристиянське мистецтво зображало мудреців священиками Мітра-релігії, найсерйознішим конкурентки молодої церкви.
Вищесказане має особливе значення. Євангелист Матей і отці церкви розуміли поклоніння мудреців так, що знавці і мудреці цього світу приходять до Христа, щоб його вшанувати і піднести йому свої дари. Хоч би що зі знань і з досвіду зібрали ці люди, усе завершується поклонінню Божій дитині. Те, що Матей передає нам, є далекоглядним. Незалежно, де і як досліджують, який досвід збирають – чи в астрології чи в тлумаченні снів, у магії чи езотеричних практиках, – в усьому лежить прагнення Божої дитини, Бога, котрий явився у плоті. У християнській церкві часто існували несміливі течії, що відокремлювали християнство від усіх інших релігій, а всі решта шляхи не толерували. Матей зображає нам зовсім інше. Ідеться про те, щоб знання світу продумати до кінця. Постають питання: куди напрямлена астрологія, чого прагне езотерика з її багатьма різноманітними відгалуженнями? Вони б хотіли розкрити таємницю життя: ким є людина і ким є Бог? Звідки я приходжу і куди йду? Хто йде слідом за своїм знанням аж до кінця, той опиниться біля Бога, що став чоловіком. Знання такого провадитиме його до Христа. Тому нам не потрібно з боязкістю пінитися на інші напрямки. Вони не творять небезпеки для нашої християнської віри. Навпаки, усі вони несуть в собі прагнення новонародженого царя, Божої дитини, в якій світиться слава Божа.
Мудреці є символом не тільки інших народів І культур, інших релігійних шляхів, але і нашого класного пошуку. Там, де шукаємо, ми – на шляху до новонародженого царя. Врешті, усі дороги ведуть до нього. Навіть шлях магії, котрий показується через мудреців, може нас привести до втіленого Бога. Існує магія, яка хотіла б захопити боже і заволодіти ним. Вона, зрозуміло, не веде нас до Бога. У цій магії ми міцно чіпляємося за власне его. Однак первісна магія вірить у те, що Бог виявляє себе у цьому світі, і тому ми його пізнаємо, – коли звертаємо увагу на все земне і досвідчуємо його через конкретні практики. У народженні Христа Бог істинно об’явився у земному, у плоті, у людині. Мудреці приходять до Христа лише тоді, коли рушають у дорогу, коли перестають намагатися подолати Бога завдяки магічним практикам. Вони долають далекі дороги, залишають усе знання позаду себе і з зачудуванням поклоняються Божій таємниці, що засяяла у Маріїному дитяті.
У Святому Письмі мудреців названо також звіздарями. Вони тлумачать зорі, які в небі, але так само зорі, що сходять у нашому серці. Якщо Ти правильно потлумачиш зірки Твоєї долі, досвідчуватимеш всюди в Твоєму житті Божу руку, яка оберігає і спрямовує Тебе. На складних дорогах Твого життя Бог сам бере Тебе на руки, щоб вести Тебе над зоряними годинами і годинами розчарування до тієї зірки, яка сяє над Божим дитятком. Хоча в темряві Твоєї ночі Ти часто більше і небачиш зірку, коли почуваєш себе богополишеним на Твоїх дорогах, Господь провадить Тебе, аж Ти навіть можеш упасти духом, аж втратити самовладання і полишити роздумування, чого досягнуто Там, де Ти втратив самовладання, опиняєшся цілковито в собі самому і в Бозі.
Зірка на небі Твого серця – то образ прагнення. яке підганяє Тебе. Довірся Твоєму прагненню, постійно іди слідом за ним. Твоє жадання не залишить Тебе у спокої, поки не знайдеш Бога як остаточну ціль свого прагнення. Деколи дороги будуть, тяжкими. Прагнення будеш сприймати як біль, бо справжнє Ти ще не знайшов. Якщо дозволиш Твоєму прагненню вести себе, знайдеш Господа. Воно приведе Тебе в дім, де перебувають Марія і дитятко. Там, де турботливо візьмеш Божу дитину до рук, будеш насправді вдома.

Ансельм Грюн

 


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)